БФ "СИНЕВИР" » ОСІНЬ В КАРПАТАХ: ВІД СИНЕВИРА ДО КОЛОЧАВИ ЧЕРЕЗ ГОРГАНИ
ОСІНЬ В КАРПАТАХ: ВІД СИНЕВИРА ДО КОЛОЧАВИ ЧЕРЕЗ ГОРГАНИ
Кількість переглядів: 674
27 Листопада 2020
Запалімо свічку пам’яті! Згадаймо тих, хто загинув у муках від голоду!

Цієї суботи, 28 листопада, в Україні та у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, який забрав мільйони …

Кількість переглядів: 750
21 Жовтня 2020
Спростування недостовірної інформації щодо пам’ятника “Бокорашам” у Синевирі

Благодійний Фонд «СИНЕВИР» з повагою ставиться до права кожної людини на свободу думки і слова, на вільне вираження …

Кількість переглядів: 1127
12 Червня 2020
Через цвітіння і запилення хвойного лісу озеро Синевир вкрилося пилком

В Українських Карпатах у хвойному лісі проходить цвітіння і запилення у Голонасінних, зокрема у ялини Європейської, через що дзеркало озера Синевир …

Кількість переглядів: 927
12 Червня 2020
Реабілітаційний центр бурих ведмедів увійшов до ТОП-7 МІСЦЬ в Україні за версією СЕРГІЯ ПРИТУЛИ

Ведучий та волонтер Сергій Притула в своєму відеоблозі поділився добіркою своїх улюблених місць в Україні, які хоч і …

Кількість переглядів: 2334
23 Листопада 2017

В кишенях руки, а душа – у хмарах,
Сягає погляд ген за небокрай.
Вже хазяйнує осені примара,
Фарбує в жовте затишний мій рай …

© Наталя Данилюк

 
 
Igor-Melika-Karpaty-19-22.10.2017-35-frЦе був теплий «французький жовтень» в Карпатах, з печеними каштанами та айвовим глінтвейном, зі смачними ягодами і запашними грибами.. Сонцем, вітром, дощем і туманами. А ще.. вишите зірками неосяжне небо!

Синевирський перевал зустрів своїх шанувальників мальовничим сходом сонця та бурштиновими кронами дерев поміж смарагдових смерічок. Попереду чотири дні справжньої карпатської осені… Гриби, ягоди, мохи – все багатство лісу наче на долоні. Затишна і смачна вечеря біля нічного вогнища, горнятко гарячого глінтвейну, а на десерт – печені каштани.

Наступного дня, піднявшись на гірський хребет, ми потрапили в обійми осіннього вітру та неосяжного простору. Ненадихатися, ненадивитися! Осінній хребет Пішконя місцями був ніби присипаний какао, а вранці, біля його підніжжя, стелився молочний туман, що заповнював собою всю долину. Вздовж маршруту ми вдосталь ласували переспілими ягодами буяхів та брусниці, підкріпившись якими, отримували сили та натхнення продовжувати свій шлях.

Зазвичай в горах час минає непомітно! Адже тільки тут, високо в горах, можна навчитися жити моментом «тепер», «зараз». Де хмари, тумани та й самі височини показують природній ритм, а сонце диктує свої закони часу. Коли озираєшся і бачиш позаду ту саму височенну гору, на яку ще вчора вела стежка і… не ймеш віри, на що ти здатна, людино!

Тільки восени годинами не можеш відвести очей від зоряного неба. Бо саме в цю пору року небосхил найзагадковіший і найяскравіший. Мабуть, тільки восени буває так, що проводжаючи поглядом зграї птахів у небі, хочеться їм подякувати за те, що так гарно співали усе літо для тебе і навіть починаєш шкодувати, що не завжди уважно вслухався у їхнє радісне щебетання. Лише восени сумуєш, що проспав так багато неповторних сходів сонця влітку.

Осінь… Час на роздуми. І в певні миті розумієш, що інколи необхідно просто зупинитись, зробити паузу і озирнутися довкола, щоб помилуватися дивовижним Світом, який тебе оточує. В такі моменти для людини заново відкривається новий простір, сповнений вражень і дивовижних надій. Осінь – найтаємничіша пора, яка викликає у людей різні відчуття, спонукає на звершення несподіваних вчинків та змушує багато про що задуматись… Найбільш суперечлива пора року, в якій сплутуються в клубок людські долі, душі і почуття…

 

 

Фото: Ігор Меліка & Марина Бульбук

Джерело: Ігор Меліка