БФ "СИНЕВИР" » Спростування недостовірної інформації щодо пам’ятника “Бокорашам” у Синевирі
Спростування недостовірної інформації щодо пам’ятника “Бокорашам” у Синевирі
Кількість переглядів: 674
27 Листопада 2020
Запалімо свічку пам’яті! Згадаймо тих, хто загинув у муках від голоду!

Цієї суботи, 28 листопада, в Україні та у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, який забрав мільйони …

Кількість переглядів: 1127
12 Червня 2020
Через цвітіння і запилення хвойного лісу озеро Синевир вкрилося пилком

В Українських Карпатах у хвойному лісі проходить цвітіння і запилення у Голонасінних, зокрема у ялини Європейської, через що дзеркало озера Синевир …

Кількість переглядів: 927
12 Червня 2020
Реабілітаційний центр бурих ведмедів увійшов до ТОП-7 МІСЦЬ в Україні за версією СЕРГІЯ ПРИТУЛИ

Ведучий та волонтер Сергій Притула в своєму відеоблозі поділився добіркою своїх улюблених місць в Україні, які хоч і …

Кількість переглядів: 1689
3 Грудня 2019
Гурт “Рандеву” відзняв на Синевирі та Боржаві кліп на пісню “Гуцулка Ксеня”

21 листопада львівський музичний гурт “Рандеву” презентував кліп на свою версію пісні “Гуцулка Ксеня”. Завдяки високому рівню виконня …

Кількість переглядів: 749
21 Жовтня 2020

Благодійний Фонд «СИНЕВИР» з повагою ставиться до права кожної людини на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Протягом виборчого процесу наша організація весь час була поза політикою і трималася осторонь.

Однак, ведучи передвиборчу аґітацію на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року, окремі кандидати та їх «штаби» замість того, аби ознайомлювати виборців зі своєю програмою, вдаються до брудних методів і технологій та поширюють негативну та недостовірну інформацію про своїх опонентів, намагаючись у такий спосіб вплинути на громадську думку та сформувати у людей хибні уявлення щодо певних фактів чи певних подій.

На превеликий жаль, вибори до Синевирської сільської ради не стали виключенням…

Так, напередодні місцевих виборів останні місяці, одним із кандидатів на посаду Синевирського сільського голови та його «посіпаками» у соціальних мережах ведеться відверта маніпулятивна інформаційна кампанія проти інших кандидатів.

Для цього ним у жовтні 2019 року у соціальній мережі «Facebook» заздалегідь була створена сторінка під назвою «Синевирська ОТГ», згодом перейменована як «Синевирська громада», а нині відома деяким синевирцям та син-полянцям як «Наша громада – Синевир&Син.Поляна».

За задумом та сценарієм адміністратор(и) та дописувачі вказаної сторінки відверто симпатизують одному із кандидатів на посаду Синевирського сільського голови (кому – поміркуйте), попередньо публікуючи на ній лише «відібрані новини» або ж спеціально створений матеріал «під когось» або «проти когось».

Усі матеріали на сторінці публікуються анонімно без зазначення її автора та джерела походження, без перевірки фактів та посилання на будь-які докази.

Конструктивна критика та спроби і намагання читачів та підписників цієї сторінки заперечити певні обставини, опубліковані на цій сторінці, часто закінчуються «чисткою» неугодних коментарів та всіляким цькуванням з боку інших користувачів мережі, що пов’язані із вказаним кандидатом.

20 жовтня 2020 року на вищезгаданій сторінці було опубліковано пост під заголовком «Благі наміри чи афера?», у якому цілком безпідставно звинувачено Благодійний Фонд «СИНЕВИР» та його керівництво у «привласненні та розтраті коштів», буцімто наданих на спорудження пам’ятника «Бокорашам» у Синевирі.

 

Вочевидь, що оминути своєю увагою вказану публікацію Благодійний Фонд «СИНЕВИР» не може, оскільки опублікована у цій статті інформація є недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію нашої організації.

У зв’язку з цим офіційно заявляємо, що представлені автором вищезгаданого повідомлення відомості не відповідають дійсності.

Звертаємо увагу, що звинувачуючи Благодійний Фонд «СИНЕВИР» у «привласненні та розтраті коштів» автором матеріалу не було надано жодного факту підтвердження викладеної в публікації інформації.

Посилаючись на слова «місцевих підприємців» автор не називає ні їх прізвища, ні їх імена, ні суми їх пожертв, адже таких насправді не було.

Разом із тим, «твердження про надану деревину» для кам’яного пам’ятника теж не вкладаються в голову, бо ж ще нікому не вдалося дерево перетворити в камінь.

Напротивагу цим «фейкам» хочемо зазначити, що інформація про діяльність Благодійного Фонду «СИНЕВИР» є відкритою і публічною. З нею можна ознайомитися на вебсайті фонду у мережі Інтернет за посиланням: www.cf.synevyr.org.ua. Відомості про проект “Спорудження пам’ятника історико-культурного значення “Бокораші” містяться за посиланням https://www.cf.synevyr.org.ua/?p=603.

Благодійний Фонд «СИНЕВИР» є – недержавною, неприбутковою, добровільною благодійною організацією з місцевим статусом, яку було засновано ще у 2013 році Куруцом Миколою Михайловичем, діючим Синевирським сільським головою.

Наприкінці червня 2019 року між Синевирською сільською радою та Благодійним Фондом «СИНЕВИР» укладено договір про благодійну діяльність, відповідно до якого останній займається пошуком ґрантів, залученням меценатів та збором благодійних пожертвувань для спорудження пам’ятника (монументу) історико-культурного значення «Бокораші» у житловому масиві «Товчка» у Синевирі.

Для вказаних цілей Благодійним Фондом «СИНЕВИР» було відкрито рахунок у банку, реквізити якого розміщено як на вебсайті, так і на спеціально виготовлених буклетах проекту.

Звертаємо увагу, що збір коштів на спорудження монумента здійснювався і здійснюється виключно у безготівковій формі. Пожертвування є виключно добровільними.

Разом із тим, за вказаний період жодних коштів на відкритий фондом рахунок не надходило.

Більше того, ніяких готівкових коштів чи матеріалів Благодійний Фонд «СИНЕВИР» від підприємців та інших осіб, у тому числі НПП «Синевир», за цей час не отримував.

Відтак, зазначена у згаданій публікації інформація є цілковитою неправдою та відвертою брехнею.

Таку інформаційну атаку колектив фонду пов’язує із намаганням одного із кандидатів на посаду Синевирського сільського голови умисно зіпсувати імідж та «очорнити репутацію» Голови Правління Благодійного Фонду «СИНЕВИР» Куруца Миколи Михайловича, який теж балотується на посаду Синевирського сільського голови на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Вважаємо, що застосування брудних технологій, спроба дезінформувати громадськість та ввести її в оману є негідною та неприпустимою поведінкою, яка аж ніяк не додасть очікувані голоси кандидату, який причетний до таких маніпуляцій. Більше того, це свідчить про очевидну неспроможність та безпомічність такого «кандидата».

У зв’язку з наведеним, Благодійний Фонд «СИНЕВИР» звертається до громадськості з проханням не вірити інформації, поширеній у соціальній мережі «Facebook» на сторінці «Наша громада – Синевир&Син.Поляна», та оскільки виборча кампанія часто супроводжується неправдивими заявами та чутками просить усіх перевіряти будь-яку інформацію та ставитися критично до матеріалу, що поширюється анонімно та без зазначення джерел її походження.

Запевняємо, що Благодійний Фонд «СИНЕВИР» більше за інших зацікавлений у спорудженні пам’ятника «Бокорашам» у Синевирі та докладатиме усіх зусиль задля реалізації вказаного проекту.

Заступник Голови Правління БФ «СИНЕВИР»

Віталій КУРУЦ